W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Temat

  Treść wiadomości

   

  O nas

  Doświadczenie

  Posiadamy kilkadziesiąt lat doświadczenia i zadowolonych klientów na całym świecie

  Innowacje i nowe pomysły

  Oferowane przez nas produkty charakteryzują się nie tylko wysokim standardem jakościowym, ale też są innowacyjne i nowoczesne

  Sklep

  Nasz sklep pozwoli Państwu w łatwy i szybki sposób zakpupić wymarzone produkty

  Co jest piękne?
  Gdzie zaczyna się kicz?
  Co znaczy dobry styl i dobry smak?

  Na te pytania próbuje znaleźć odpowiedź Karl Leuthenmayr, właściciel firmy VARIA, komponując umiejętnie dobór asortymentu. Firma Varia jest międzynarodowym dystrybutorem artykułów nowoczesnej aranżacji przestrzeni oraz klasycznej dekoracji wnętrz.

  Firma VARIA powstała w Paryżu w 1972 roku. Oprócz stolicy Francji mamy także swoją siedzibę w zamku Beauregard na Loarą.

  W Europie reprezentowani jesteśmy również poprzez placówki w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, na Węgrzech, na Słowacji, a w Stanach Zjednoczonych w San Francisco. Na polskim rynku działamy od 2012 roku z siedzibą w Konstancinie, koło Warszawy.

  Zaopatrujemy scenografów, dekoratorów i architektów wnętrz, a także wszystkich kreatywnych klientów z innowacyjnymi pomysłami. Naszymi klientami są domy królewskie, właściciele pałaców i willi, teatry, hotele, studia telewizyjne, wystawcy na targach i projektanci mody.

  Produkty firmy VARIA powstają w małych; francuskich, niemieckich i brytyjskich manufakturach. Cechuje je wyjątkowa jakość, niepowtarzalność i precyzja oraz zamiłowanie do detalu. Tkaniny i artykuły firmy VARIA znajdują zastosowanie we wszelkich obiektach użyteczności publicznej, które wymagają specjalistycznych i certyfikowanych materiałów, także niepalnych.

  „Dobry smak, polega na tym, aby dany przedmiot umiejscowić w odpowiednim kontekście”- mówi Karl Leuthemmayr. Według tej dewizy kreuje on nowatorskie podziały przestrzeni, zachowując jednocześnie zamiłowanie do historii i tradycji materiałów z epoki.

  Zasłony z metalowych koralików widzimy więc w witrynach sklepów galerii handlowych. Zasłony sznureczkowe (do 20 m wys.) prezentują się dobrze na dużej scenie teatru jak i na lotniskowych holach. VariAir Display pomaga skomponować indywidualne, firmowe Logo, które wibruje na wietrze i reflektuje światło.

  Misternie tkane reedycje XVIII- wiecznych tkanin znajdują swych miłośników w muzeach, zamkach i na scenie. Nowoczesne interpretacje klasycznych tkanin na zasłony oraz na obicia mebli i ścian znajdują uznanie w domach prywatnych.

  Oryginalne karnisze, ręcznie rzeźbione zakończenia do karniszy, ręcznie wykonane ozdoby do dekoracji okien, powstają we własnych pracowniach artystycznych, rzeźbiarskich i odlewniczych. Ekskluzywne kurtyny teatralne (o dowolnej wysokości i szerokości) posiadają międzynarodowe atesty niepalności.

  Dostarczamy gotowe do montażu produkty, wraz z elementami technicznymi, potrzebnymi do ich zawieszenia!!

  Zapraszamy Państwa do współpracy z naszym polskim biurem firmy VARIA w Konstancinie.