W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Temat

Treść wiadomości

 

Zasłony łańcuszkowe

About This Project

Zasłony łańcuszkowe  (do zastosowań architektonicznych) – to rodzaj transparentnej tkaniny z metalowych splotów, przypominających połączone ze sobą łańcuszki.

Po raz pierwszy zaprezentował je Paco Rabanne (projektant mody), promując je w latach siedemdziesiątych XX wieku na swych pokazach mody.

Dzisiaj możemy zaprezentować zasłony łańcuszkowe szerokiej publiczności. Zasłony łańcuszkowe produkowane są dla firmy VARIA z aluminium i stali szlachetnej w małych europejskich manufakturach. Ich produkcja jest półmechaniczna i bardzo czasochłonna. Do wytworzenia 1 m2 zasłony łańcuszkowej potrzeba okołu 8 godzin pracy. Metalowe ogniwa w łańcuszkach mają różnej wielkości oczka. Na drobny splot składa się 135 tysięcy oczek na 1 m2 zasłony. Na gruby splot składa się 35 tysięcy oczek na 1 m2 zasłony.

Zasłony łańcuszkowe z metalowych splotów mają wielorakie zastosowanie. Produkowane są z myślą o architektach wnętrz, dekoratorach, scenografach, artystach i projektantach mody.

Zasłony łańcuszkowe znajdują swoje miejsce zarówno na teatralnej scenie, jak i w hotelowych i lotniskowych holach, oraz w restauracjach i pubach. Można je użyć jako kotary, zasłony, przesłony, podświetlane obiekty, abażury do lamp lub nowoczesne podziały przestrzeni.

Pobierz PDF

 

Category

Informacje o produktach